Czy to Sztuka? Tajemnicze Graffiti w Sulechowie – Zaproszenie do Debaty

Sulechów ostatnio zyskał nieoczekiwaną sławę z powodu pojawienia się graffiti, które, mimo że nie mają wartości artystycznej, zaczęły wywoływać dyskusje wśród mieszkańców. W żartobliwej formie Fundacja Przyszłość to My postanowiła przybliżyć to zjawisko i zaprosić do debaty na temat graffiti jako przestrzeni do rozmów na trudne tematy.

W naszym najnowszym filmie, zatytułowanym „Polski Banksy? Tajemniczy Artysta Murów Miejskich”, przedstawiamy graffiti, które zdobyły uwagę mieszkańców Sulechowa. Mimo braku wartości artystycznej, te graffiti prowokują do dyskusji na temat tego, jak przestrzeń publiczna może stać się miejscem dialogu społecznego.

Film pokazuje kilka przykładów graffiti, takich jak napis „PiS i PO zdrajcy narodu”, „Cygan=zaraza” czy „Jebać Tuską, tą kurwe”. Chociaż kontrowersyjne i nie mające walorów artystycznych, te graffiti stawiają pytanie o to, czy można je potraktować jako sposób na zwrócenie uwagi na problemy społeczne.

W ramach naszej kampanii „(nie) wszystko to żarty – rozmawiajmy o ważnych tematach bez nadęcia”, postanowiliśmy w żartobliwej formie zaprosić do debaty na temat graffiti jako przestrzeni do rozmów na trudne tematy. Czy powinniśmy je potępiać jako akty wandalizmu, czy może można je wykorzystać jako narzędzie do zainicjowania dyskusji? Czy jest na nie miejsce na miejskich murach?

Zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym kanale YouTube oraz do podzielenia się swoimi przemyśleniami na ten temat. Czekamy na Wasze komentarze i dyskusje.

Zakończenie: Obejrzyj nasz film „Polski Banksy? Tajemniczy Artysta Murów Miejskich” na naszym kanale YouTube: Film na YT. Dołącz do rozmowy na naszych profilach społecznościowych Facebook Fundacja Przyszłość i na stronie internetowej https://www.fprzyszlosc.pl. Pamiętaj, przyszłość to my – razem możemy zmieniać świat poprzez otwartą rozmowę na ważne tematy.

O autorze

Jakub Tyliszczak - wizjoner, ekonomista, działacz społeczny, człowiek. Od lat zajmuję się rozwojem organizacji, samorządów i instytucji publicznych. Powołałem Fundację Przyszłość, ponieważ widzę Polskę bogatą, a w niej bogatych Polaków. Fundacja służyć mi będzie do osiągnięcia tej wizji.
Głównym terenem moich działań jest Sulechów i województwo lubuskie.
W wolnym czasie tańczę, spaceruję, czytam, myślę i uczę się nowych rzeczy (ostatnio żonglowania).
Prowadzę kanał na YT na którym dzielę się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *