Nasionko Przyszłości

Ten projekt możesz zrobić sam w swojej gminie, szkole, miejscu pracy.

W tym artykule znajdziesz opis projektu i infografikę dla działania. W następnych artykułach opiszę jak my robimy ten projekt jako Fundacja Przyszłość w Gminie Sulechów.

Projekt: Nasionko Przyszłości,

Organizatorzy: Fundacja Przyszłość 

Partnerzy: Urząd Gminy Sulechów, Nadleśnictwo Sulechów

Sponsor: B+C


opis: Dzieci ze szkół podstawowych dostają po nasionku z katalogu roślin, w którym mają opisaną instrukcję użycia. Wśród nasion będą znajdowały się nasiona powojników i wiciokrzewu. Zadaniem dzieci jest wysianie nasionka, opieka nad nim, a w wyznaczonym czasie zgłoszenie się na nasadzenia.

Podwórka szkolne i przedszkolne są pełne kwiatów, którymi opiekują się uczniowie.

 “Zaangażuj mnie, a zrozumiem” – od nasionka uczeń będzie zaangażowany w rozwój rośliny. Uczeń dostanie nasionko, ziemię i doniczkę, zadba o odpowiednie warunki wzrostu, w wyznaczonym terminie odbędzie się nasadzenie roślin w wyznaczonych miejscach, roślinami opiekować się będą uczniowie (każda roślina może być dedykowana dla jednego ucznia, dzięki czemu każdy uczeń będzie personalnie odpowiedzialny za swoją roślinę. Dzięki projektowi uczniowie nauczą się dbać o rośliny, zrozumieją, że duże rzeczy zawsze zaczynają się od czegoś pozornie małego (od nasionka do bujnie kwitnącego pnącza) oraz że wszystko ma swój kres (rośliny będą jednoroczne).

Jeżeli masz pytania to śmiało kontaktuj się z nami! Zrób swój projekt ekologiczny, który kosztuje mało a ma świetne efekty!

O autorze

Jakub Tyliszczak - wizjoner, ekonomista, działacz społeczny, człowiek. Od lat zajmuję się rozwojem organizacji, samorządów i instytucji publicznych. Powołałem Fundację Przyszłość, ponieważ widzę Polskę bogatą, a w niej bogatych Polaków. Fundacja służyć mi będzie do osiągnięcia tej wizji.
Głównym terenem moich działań jest Sulechów i województwo lubuskie.
W wolnym czasie tańczę, spaceruję, czytam, myślę i uczę się nowych rzeczy (ostatnio żonglowania).
Prowadzę kanał na YT na którym dzielę się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *