Projekt: Politechnika III Wieku

Politechnika III Wieku to warsztaty pracy, wyposażone w profesjonalne i półprofesjonalne narzędzia, do użytku przez seniorów.

Jest to nowe rozwiązanie dla seniorów. Politechnika III Wieku to docelowo miejsce wyposażone w profesjonalne lub półprofesjonalne narzędzia(wiertarki, frezarki CNC, podnośniki ciśnieniowe, spawarki itd.), na których seniorzy mogą wykonywać dowolne prace, w tym prace zlecone przez samorządy. Miejsca te skupiać będą w sobie emerytowanych mężczyzn, którzy swoje życie zawodowe mieli związane z inżynierią, mechaniką, wykonywaniem prac technicznych itp.. Miejsce będzie otwarte dla wszystkich.

W ramach poszczególnych Politechnik odbywać się będą kursy, wykłady, prelekcje. Politechniki aktywizują seniorów do życia społecznego. Miejsca te służyć będą integracji seniorów(często solidnie wykształconych technicznie) z młodszym pokoleniem.

Politechniki będą organizacjami, które pracują na swoje utrzymanie, amortyzację sprzętu, usprawnienia technologiczne, opłaty za szkolenia itd. 

Zobacz co już zrobiliśmy w celu realizacji tego projektu:

O autorze

Jakub Tyliszczak - wizjoner, ekonomista, działacz społeczny, człowiek. Od lat zajmuję się rozwojem organizacji, samorządów i instytucji publicznych. Powołałem Fundację Przyszłość, ponieważ widzę Polskę bogatą, a w niej bogatych Polaków. Fundacja służyć mi będzie do osiągnięcia tej wizji.
Głównym terenem moich działań jest Sulechów i województwo lubuskie.
W wolnym czasie tańczę, spaceruję, czytam, myślę i uczę się nowych rzeczy (ostatnio żonglowania).
Prowadzę kanał na YT na którym dzielę się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *